Smile Lazer Yöntemi

Hollanda , Amsterdam’ da ‘İnternationalVisionCenters’ göz merkezi,hemen hemen tüm gözlük ve lens kullananlar için uygun olabilecek yeni bir lazer tedavisini uyguluyor.
Relex SMİLE yöntemi daha önce tedavi edilemeyen kuru gözü olan ( yaklaşık 25%) insanların tedavi olabilmesi için bir imkan yaratıyor. Smile ameliyatı daha güvenli ve diğer lazer yöntemlerine göre göre daha az stresli .
Klasik yöntemlerle kornea tabakasında flep hazırlanarak yapılan tedavi Smile yönteminde flepsiz olmasıve korneada sadece küçük bir kesiden yapılabilmesi nedeniyle yok denecek kadar az komplikasyona sebep oluyor.
 
" SMILE lazer göz ameliyatıgeleceğin yöntemidir’ diyor kliniğin yöneticisi Richard Kievitsbosch.
‘Önümüzdeki beş yıl içinde Hollanda da eminim sadece Smile tekniği kullanılacaktır ‘ diye devam ediyor.
Eylül 2011 tarihinden beri kullanılmaya başlanan ve Zeisstarafından geliştirilen yöntem ile bugüne kadar dünya çapında 80.000 tedavi gerçekleştirildi.
 
Gözlük ve kontakt lens kullanan küçük bir grup için hala hiçbir çözüm yok diyeaçıklıyor " Kievitsbosch. Çok ince korneası olan ve numarası yüksek olan bir grup hastada da bu yeni tedavi yöntemindenfaydalanabiliyor.
 
 
 
 
Yeni yöntem, PRK ve LASIK gibi eski tekniklere göre daha pahalı .Klasik tekniklerin fiyatı Hollanda da 2000-3000 € iken , Smile tekniği ile bir kişinin yaklaşık 4000 €.ödemesi gerektiğini söylüyor.
 
 
 
Haber linkleri:
 
http://www.metronieuws.nl/nieuws/met-droge-ogen-onder-de-laser-dankzij-revolutie/SrZneh!IXGZvJYIvjJWM
 
http://www.mynet.com/haber/saglik/kuru-gozlerde-devrim-niteliginde-yeni-bir-lazer-yontemi-1236969-1
 
http://haber.gazetevatan.com/kuru-gozlerde-devrim-niteliginde-yeni-bir-lazer-yontemi/637541/41/saglik
 
http://www.gazeteport.com.tr/mobil/mobil_detail.php?catID=169727
 
http://www.posta.com.tr/saglik/HaberDetay/Goz-kuruluguna-veda-ettiren-yontem-.htm?ArticleID=228086